Bemutatkozás

Óvodánk épülete egy nagyon szép kúria (Stépán kúria: 1820-ban épült) 1953-tól funkcionál óvodaként, melyet az 1990-es években bővítettek. Vonzó, tiszta, esztétikus környezetben fogadjuk a gyermekeket. Az épülethez tartozó tágas előkert és a hátsó parkosított udvar hatalmas gesztenye, hárs, tölgy és fenyőfáival kitűnő árnyas játszóhelyet biztosít az óvodásoknak.
Az egészséges életmódra nevelés egyik színtere, sokféle tevékenység végzését szolgálja minden évszakban.

Hitvallásunk:

Mindannyian azért választottuk ezt a pályát, mert a kisgyermekek nevelésével kívánunk foglalkozni.

Tudjuk és tapasztaljuk:

ez a hivatás örömet és nehézséget egyaránt magába rejt. Miközben igyekszünk biztosítani a gyermekek egészséges, testi, lelki fejlődését, munkánk elismerése nem egyértelmű, nem mindig tükrözi befektetett energiánkat. Az óvodai nevelés jelenlegi problémáit, ellentmondásait ismerjük, de ezek az ellentmondások feloldhatók, ha tudatos kezelésük folyamatos. Kiindulópontunk az a tény, hogy az óvodai nevelés - folyamat.

Nevelőtestületünk elkötelezett az Óvodai nevelés országos alapprogramja szellemében készített Tolcsvai Óvoda Pedagógiai Program megvalósítására, s arra, - hogy az abban foglaltakat folyamatosan szem előtt tartva- fejlessze szakmai munkáját, mely egyben minden munkatársunk személyes felelőssége is.

"A pedagógus nem lehet elkeseredett, megtorpant ember, mert a pedagógusnak egyetlen karizmája van: a jövőbe vetett hit optimizmusa."

Karácsony Sándor